خدمات تخصصی آرتاسیل

  • با بیش از پنج سال سابقه حرفه ای در زمینه تولید، ارائه و مشاوره محصولات نانوتکنولوژی فیلد ساختمان
  • جهت بهبود کیفیت، کاربرد و عمر مفید محصولات ساختمانی موجود
  •  جایگزینی محصولات قدیمی با متریال های جدید و پیشرو در زمینه آب بندی و عایق سازی
header.jpg

فتوکاتالیست، آنتی استاتیک

پوشش هاي آبگريز براي جلوگيري از نفوذ آب به درون سطوح بسيار مناسب مي باشند ولي در مواردي که مصالح داراي سطوحي صيقلي هستند به خودي خود قدرت آبگريزي خواهند داشت. مثل سطح صيقلي سنگ هاي تراورتن، گرانيت و نيز شيشه ها که اصلاً خلل و فرجي براي نفوذ آب ندارند از اين رو پوشش هاي آبدوست با تکنولوژي پيشرفته خود مي توانند گزينه اي ديگر براي حفظ تميزي و زيبايي نماي ساختمان ها باشند.


محلول های خود تمیز کننده نانو علاوه بر ایجاد خواص آنتی استاتیـــک که  موجب دور نمودن گرد و غبار از سطوح می شوند می توانند با توجه به خاصیت فتوکاتالیستی خود با جذب آب و نیز با استفاده از نور خورشید ( اشعه ی UV ) سطح را از هر گونه آلـودگی پاک کنند که از آن با عنوان خود تمیز شوندگی یاد می شود. همانطور که در شکل بالا مشاهده می فرمایید اشعه ی UV موجود در نور خورشید آلودگی های روی سطح (مواد ارگانیک) را تجزیه می نماید و آنها را به آب و دی اکسید کربن تبدیل می کند ، این فرایند به صورت برعکس در گیاهان انجام می شود یعنی آب و دی اکسید کربن با استفاده از نور خورشید تولید مواد ارگانیک برای گیاهان می نمایند.

همانطور که بيان شد اين پوشش هاي خود تميز شونده با استفاده از اشعه UV  نور خورشيد به تجزيه آلودگي ها از روي سطح مي پردازند و سپس در هر بارندگي از خصوصيت آبدوستي خود استفاده مي نمايند و با ايجاد لايه اي از آب کثيفي و آلودگي هاي روي سطح را مي شويند؛ گويي هر چند وقت يک بار نماي ساختمان شما نظافت شده است.  بنابراين از اين پوشش ها براي هرگونه از مصالح ( اعم از سنگ، آجر، سيمان، بتن و شيشه ) که در معرض دو عامل  نور خورشيد و باران باشند مي توان استفاده نمود. تفاوت سطوح نما هاي پوشش داده شده با محلول هاي خود تميز شونده آبدوست با سطوح نماهايي که بدون پاشش اين نوع محلول ها اجرا شده اند يا بصورت معمولي شسته شده اند؛ بعد از گذشت سه ماه کاملاً مشخص مي شود.

فرايند خود تميز شوندگي : 
تمامي مراحل زير به صورت خودکار توسط پوشش هاي خود تميز شونده انجام مي شود.

مرحله اول: اکسيد تيتانيوم موجود در پوشش خود تميز شونده نانو  با تابش اشعه فرابنفش خورشيد با آلودگي هاي روي سطح شروع به انجام واکنش مي کند و از اين طريق آلودگي هاي موجود را  تجزيه مي کند. اين عمل موجب جدا شدن اين آلودگي ها از روي سطح مي شود.

مرحله دوم: سطح پوشش داده شده، از خاصيت آب دوستي برخوردار است. بنابراين آب بر روي اين سطوح به شکل قطره در نمي آيد بلکه يک لايه نازک از آب تمام سطح را مي پوشاند.

مرحله سوم: لايه آلودگي که بر اثر خاصيت فتوکاتاليستي پوشش نانو از سطح جدا شده بود اکنون لايه نازک آب زير آن نفوذ مي کند و تمام آلودگي ها را از روي سطح مي شويد.

 در شکل بالا قسمتي از نماي يک ساختمان به صورت نمونه براي پوشش دهي با محلول خودتميز شونده نانو انتخاب شده است .

کل نمونه به صورت يک دست با جت واش شست و شو شد و سپس با محلول خود تميز شونده نانو نيمي از محيط نمونه (سمت چپ تصوير) پوشش داده شده است.
بعد از گذشت 3 ماه ، مشاهده مي کنید محيط نمونه پوشش داده شده کاملا تميز و عاري از هرگونه آلودگي مي باشد در حالي که بخش سمت راست محيط نمونه (بعد از تميز شدن) که با محلول نانو پوشش داده نشد ؛ آلودگي هاي محيط را جذب خود کرده است.

تذکر :
اين پوشش ها در مواردي استفاده مي شوند که محل پوشش داده شده در معرض تابش نور خورشيد ( نيازمند به اشعه ي UV ) و بارش باران باشد.

مزايا :
حذف آلاينده هاي سرطان زا  از  محيط سکونت يا کار
عدم نياز به شستشوي دوره اي نما
خود تميز شوندگي نما در هر بارندگي
عدم جذب آلودگي ها در عمق سنگ ( اصطلاحاً نما يا مصالح چرک نمي شود)
اجراي اين پوشش ها هيچ تغيير رنگي ايجاد نمي کند و کاملا شفاف هستند
 خروج آب داخلي مصالح و جلوگيري از تخريب داخلي آنها
جلوگيري از رشد جلبک، قارچ و کپک بر روي سنگ نما در مناطق مرطوب

پوشش نانوئی و آبگریز کننده چوب

پوشش نانوئی لوتوس 410 یک ماده غیرسمی محلول ، جهت استفاده بر روی سطح چوب های رنگ شده و خام  طراحی شده است.لوتوس 410 بمنظور ضد آب سازی و ضد اشعه ماوارء بنفش سطح انواع چوب  و مصنوعاتی چوبی استفاده می گردد.

جزئیات محصول

عایق رطوبتی آب‌بندی (همراه با مقاوم‌سازی سازه)

عایقکاری و آب بندی سطوح همراه با مقاوم سازی سازه

این نوع عايق رطوبتی دارای قابليت انعطاف پذیری مناسب بهمراه مقاومت کششی و خمشی می باشد. این محصول جایگزین مناسبی بجای روش های متداول عایق کاری سنتی (ایزوگام و قیروگونی) بوده و رایج ترین روش عایق بندی در پروژه های بزرگ می باشد.

جزئیات محصول

رزین جلادهنده ،براق کننده و محافظ نما

آرتاسیل 7002 بعنوان یک پوشش نهایی جهت سنگ های آنتیک ومصنوعی ، سطوح بتنی ، آجری وسفال مورد استفاده قرار می گیرد .

این پوشش جلا دهنده، علاوه بر ضد آب نمودن سطح سازه ، بدلیل براقیت عالی و چسبندگی خوب به سطح ، در برابر زردگرائی ، جرم پذیری و رطوبت زیاد دارای مقاومت بسیار بالائی می باشد.

جزئیات محصول

رزین جلا دهنده (محافظ نما)

آرتاسیل 7001 بعنوان یک پوشش نهایی جهت سنگ های آنتیک ومصنوعی ، سطوح بتنی ، آجری مورد استفاده قرار می گیرد .

این پوشش جلا دهنده، علاوه بر ضد آب نمودن سطح سنگ ، بدلیل نفوذ پذبری بالا در سطح سنگ ، باعث پرنمودن منافذ و حفره ها و سخت نمودن سطح سست سنگ نیز می گردد

جزئیات محصول